Neşeli Dalgalar / Surf’s Up

12 Temmuz 2007 · Yazicidan Cikti Al ·

a1 Neşeli Dalgalar / Surf’s UpToy Story 2 ve Tarzan’ın yönetmenlerinden Ash Brannon ve Chris Buck, şimdi de penguenlerin dünyasına dalıyorlar. Surf’s Up / Neşeli Dalgalar, genç sörfçü penguen Cody Maverick’in öyküsünü anlatan sevimli ve eğlenceli bir animasyon film.

Yapım notları…
Yapımcılar Christopher Jenkins ve Lydia Bottegoni, penguenleri anlatan bir film yapmaya karar verdiklerinde, Lisa Addario, Christian Darren, Don Rhymer ve Joe Syracuse yazdıkları öykünün merkezine sörf şampiyonu olmak isteyen genç sörfçü Cody Maverick ile bir zamanların efsanevi sörfçüsü Koca Z arasındaki ilişkiyi oturttular. Tabii filmde aşk da unutulmadı ve Cody’nin aşık olduğu güzel Lani de kadroya dahil oldu.

c1 Neşeli Dalgalar / Surf’s Up

Hollywood’un yıldızı hızla parlayan genç oyuncusu Shia LaBeouf, Cody Maverick’i, Koca Z’yi dört kez Oscar’a aday gösterilen Jeff Bridges, Lani’yi ise Zooey Deschanel seslendirdi. Diedrich Bader Cody’nin rakibi Tank’e, Jon Heder Cody’nin arkadaşları Tavuk Joe’ya , James Woods Reggie’ye, Mario Cantone Mikey’a sesleriyle can verdiler.

Filmin ülkemizde vizyona girecek Türkçe dublajlı versiyonunda ise Cody Maverick’i Arda Aydın, Koca Z’yi Nüvit Candaner, Lani’yi Mehpare Özlük, Tavuk Joe’yu Murat Şenol, Reggie’yi Engin Alkan, Mikey’i Emrah Özertem, Tank’i Ali Gül seslendirdi.

Filmin konusu:
Antartika’daki Buztanbul kentinde yaşayan genç sörfçü Cody Maverick, Pen Gu adasında düzenlenecek 10. Koca Z’yi Anma Sörf Yarışması’na katılarak son dokuz yılın şampiyonu Tank’ı yenmeye kararlıdır. Pen Gu adasına doğru yola çıkan Cody, sörf manyağı Tavuk Joe, sörf organizatörü Reggie Belafonte ve yetenek avcısı Mikey Abromowitz tanışır.

c2 Neşeli Dalgalar / Surf’s Up

Cody’nin tanıştığı çok özel birisi daha vardı; Lani… Cody, güzel Lani’yi görür görmez aşık olur. Ancak, yarışmanın favorisi Tank’ın gözü de Lani’dedir. Cody ile Tank arasında çıkan tartışma mini bir sörf yarışmasına dönüşür. Beklendiği gibi Tank, Cody’i evire çevire yener. Baygın haldeki Cody’ye Lani yardım eder ve arkadaşı Geek’in evine götürür.

Çok geçmeden Cody gerçeği keşfeder. Kendisini iyileştiren Geek, adına sörf yarışması düzenlenen Koca Z’den başkası değildir…

d1 websitesi Neşeli Dalgalar / Surf’s Upd3 fotograflar Neşeli Dalgalar / Surf’s Up

Neşeli Dalgalar / Surf’s Up3y Neşeli Dalgalar / Surf’s Up
Yönetmen: Ash Brannon, Chris Buck Seslendirenler: Shia LaBeouf (Cody Maverick), Jeff Bridges (Koca Z/Geek), Zooey Deschanel (Lani Aliikai), Jon Heder (Tavuk Joe), James Woods (Reggie Belafonte) Diedrich Bader (Tank Evans), Mario Cantone (Mikey Abromowitz) Senaryo: Lisa Addario, Christian Darren, Don Rhymer, Joe Syracuse Türü: Animasyon komedi Yapım: 2007 ABD yapımı Süre: 85 dk. imdb notu: 7,2/10 Gösterim Tarihi: 3 Ağustos 2007 (WB)