Sıcak

16 Aralık 2008 · Yazicidan Cikti Al ·

sicak05 Sıcak

Başrollerini Cem Özer, Ebru Akel ve Hazım Körmükçü’nün paylaştığı Sıcak, Abdullah Oğuz`un Mutluluk’tan sonra çektiği yeni filmi… Oyuncu kadrosuyla olduğu kadar ilginç konusuyla da dikkat çeken film, dört kişinin üzerine odaklanıyor ve bir trafik kazası sonucu hayatların nasıl altüst olduğunu konu alan gerilim dolu bir öykü anlatıyor… İbrahim Altun’un yazdığı aynı adlı romandan sinemaya uyarlanan filmin senaryosunda yine İbrahim Altun’la birlikte Abdullah Oğuz’un imzası var… 19 Aralık 2008’de gösterimde…

sicak07 Sıcak

Fotoğraf Galerisi

Batık gemilerin enkazını çıkartıp satan bir denizcilik firmasında çalışan Yusuf, iki aylık hamile karısı Meryem ile batık bir gemi projesi için yola çıkar. Fırtınalı, yağmurlu bir havada feribotla Bozcaada’ya geçerler. Öte yandan, Bozcaada’da askerliğini yaparken karısının bir başka adamla kaçtığını öğrenen Adem, birliğinden firar eder. Adem, adadan ayrılabilmek için tek dostu eski dalgıç Niko’yu arar.

Bu dört kişinin yolları trajik bir kazayla kesişir. Yusuf, gece yarısı, şiddetli yağmur altında arabasıyla ilerlerken aniden önüne çıkan birşeye çarpar. Yoldan çıkan araba bir ağaca çarparak durabilir. Sersemlemiş bir halde arabadan inen Yusuf ve Meryem, arkalarına baktıklarında yerde cansız yatan bir asker görünce şoka girerler. İlk şaşkınlığı atlattıktan sonra Yusuf karısını Adem’i hemen oraya gömmeye ikna eder.

Bu kazadan sonra artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacaktır. Niko’yla karşılaşmaları, jandarmanın etraflarında dolaşması, suçluluk kompleksi, vicdan azabı, üstüne üstlük Meryem’in kocasının kendisini aldattığını öğrenmesiyle hayatlar alt üst olur…

Sıcak
Yönetmen:
Abdullah Oğuz Oyuncular: Cem Özer, Ebru Akel, Hazım Körmükçü, Gürgen Öz, Şafak Karali, Burak Tandoğan, Aslı Zen, Agop Çavuşyan Senaryo: İbrahim Altun, Abdullah Oğuz (İbrahim Altun’un Sıcak adlı romanından) Türü: Dram Yapım: 2008 Türkiye yapımı (ANS) Süre: 120 dk. Gösterim Tarihi: 19 Aralık 2008 (Medyavizyon)